Dobeles Pils

Programmas

Tematiskas ekskursija


“Seno spēļu turnīrs” 

(15 līdz 25 personām, līdz 1 h), valoda: LV 20.00 eiro; RU, ENG 30.00 eiro. 

Norisinās Pils pagalmā un ir pielāgojama dažādām vecuma grupām (1.- 12.klase, pieaugušie) Ekskursija Pilī papildināta ar iespēju spēlēt lielformāta koka spēles, piemēram, domino un “desas”, likt puzli, izmēģināt veiklību lielajās vīzēs, dažādās mešanas/ķeršanas aktivitātēs vai iet ar koka kājām.

Kultūrizglītojošas muzejpedagoģiskās programmas 


“Elizabetes Magdalēnas dārza noslēpumi”

Programmas uzdevums ir iepazīstināt dalībniekus ar hercogienes Elizabetes Magdalēnas aizraušanos  – ārstniecības augu audzēšanu un interesi par to pielietojumu. Sniegt ieskatu par viduslaiku dārzos augušajiem augiem, eksotiskākajiem uzskatiem par to, kas ir ārstniecisks un kas ne.


“Senie amati jeb darbs un darba rīks”

Muzejpedagoģiskā nodarbība veltīta seno amatu un darba rīku iepazīšanai. Skolēniem tiek stāstīts par dažādiem amatniekiem, kas tradicionāli bijuši sastopami viduslaiku pilīs (kalējs, pinējs, ādas meistars, podnieks, kaula meistars, vērpēja, audēja) un to radītajiem priekšmetiem, bez kuriem dzīve viduslaikos nebūtu iedomājama. Stāstījumā likts akcents uz tradicionālajiem materiāliem, salīdzinot tos ar mūsdienu materiāliem. Atraktīvas taustes spēles veidā skolēni iepazīstas arī ar amatnieku darba rīkiem. Daudzi no tiem mūsdienu bērnam ir teju neatpazīstami (vērpējas vārpstiņa, plostnieka āķis vai audējas celaines un saiva). Priekšmetus muzejpedagoģiskās nodarbības norisei izgatavojuši atzīti sava aroda meistari.


“Arheoloģijas stāsts par Dobeles Pili”

Iepazīstināt programmas dalībniekus ar Dobeles Pilī veiktajiem atklājumiem, arheoloģiskajos izrakumos atrastajiem priekšmetiem un to, ko tie spēj pastāstīt par pils vēsturi.  Aizraujošā veidā veicināt interesi par zem mūsu kājām atrodamajiem “dārgumiem” – iemēģināt roku improvizētos izrakumos, tādā veidā radot jaunatklāšanas prieku. Koka kastē, kas pildīta ar smiltīm un akmeņiem ir “apraktas” dažādu Dobeles pils izrakumos atrasto priekšmetu kopijas – kaula ķemmīte un adata, kaltas naglas, apdeguši rieksti un sagrauzdēti graudi, saktas, gredzeni, keramikas lauskas utt. To visu iespējams “atklāt” un izzināt.

Cenas

Grupai no 10 līdz 20 personām 40 min – 1 h, valoda:
LV 3.00 eiro skolēniem, 6.00 eiro pieaugušajiem (1 personai)
ENG 5.00 eiro skolēniem, 10.00 eiro pieaugušajiem (1 personai) 

Ekspozīcijas apskati ar gidu, tematisku ekskursiju, kultūrizglītojošu muzejpedagoģisko programmu lūdzu pieteikt vismaz 3 dienas iepriekš!

☏ 28011880
✉︎ pilsgids@dobele.lv

EnglishLatvianLithuanianRussian