Dobeles Pils

Programmas

Tematiska ekskursija


Piedzīvojumu spēle “Hercogienes zudušais medaljons”

(4 līdz 8 personām, līdz 1 h), biļetes cena grupai 40.00 eur (piedzīvojuma spēle + Pils apmeklējums).


Plānojot ikgadēju braucienu baudīt zelta rudeni, draugu vai radu kompāniju satikšanos, dzimšanas vai vārda dienas svinību iesākumu vai citu notikumu, mēs aicinām jūs paviesoties pie mums Dobeles Pilī, jo esam jums sagatavojuši aktīvu, izglītojošu, azartisku piedzīvojuma spēli HERCOGIENES ZUDUŠAIS MEDALJONS.


Stāsts: kaut kur Pilī Elizabete Magdalēna ir pazaudējusi savu mīļāko medaljonu. Jūsu uzdevums būs to atrast, sekojot norādēm, atrisinot 7 dažādus uzdevumus katrā no Pils zālēm.

  • mērķauditorija: ģimenes ar bērniem, pieaugušo kompānija;
  • grūtuma pakāpe: viegli;
  • spēle vienlaikus paredzēta: grupai no 4 līdz 8 dalībniekiem (no 7 g.v., grupas sastāvā vismaz 1 dalībnieks 18+ gadi);

Piedzīvojuma spēle maršruts ietver vietas, kur ikdienā apmeklētāji netiek ielaisti. Aicinām būt atbildīgiem un izvērtēt savas spējas pirms uzdevuma izpildes.

Spēlē dalība tikai ar iepriekšējo pieteikšanos pa T. 22027275 vai e-pastā: pilskase@dobele.lv.

Kultūrizglītojošas muzejpedagoģiskās programmas 


“Elizabetes Magdalēnas dārza noslēpumi”

Programmas uzdevums ir iepazīstināt dalībniekus ar hercogienes Elizabetes Magdalēnas aizraušanos  – ārstniecības augu audzēšanu un interesi par to pielietojumu. Sniegt ieskatu par viduslaiku dārzos augušajiem augiem, eksotiskākajiem uzskatiem par to, kas ir ārstniecisks un kas ne.


“Senie amati jeb darbs un darbarīks”

Muzejpedagoģiskā nodarbība veltīta seno amatu un darba rīku iepazīšanai. Skolēniem tiek stāstīts par dažādiem amatniekiem, kas tradicionāli bijuši sastopami viduslaiku pilīs (kalējs, pinējs, ādas meistars, podnieks, kaula meistars, vērpēja, audēja) un to radītajiem priekšmetiem, bez kuriem dzīve viduslaikos nebūtu iedomājama. Stāstījumā likts akcents uz tradicionālajiem materiāliem, salīdzinot tos ar mūsdienu materiāliem. Atraktīvas taustes spēles veidā skolēni iepazīstas arī ar amatnieku darba rīkiem. Daudzi no tiem mūsdienu bērnam ir teju neatpazīstami (vērpējas vārpstiņa, plostnieka āķis vai audējas celaines un saiva). Priekšmetus muzejpedagoģiskās nodarbības norisei izgatavojuši atzīti sava aroda meistari.


“Arheoloģijas stāsts par Dobeles Pili”

Iepazīstināt programmas dalībniekus ar Dobeles Pilī veiktajiem atklājumiem, arheoloģiskajos izrakumos atrastajiem priekšmetiem un to, ko tie spēj pastāstīt par pils vēsturi.  Aizraujošā veidā veicināt interesi par zem mūsu kājām atrodamajiem “dārgumiem” – iemēģināt roku improvizētos izrakumos, tādā veidā radot jaunatklāšanas prieku. Koka kastē, kas pildīta ar smiltīm un akmeņiem ir “apraktas” dažādu Dobeles pils izrakumos atrasto priekšmetu kopijas – kaula ķemmīte un adata, kaltas naglas, apdeguši rieksti un sagrauzdēti graudi, saktas, gredzeni, keramikas lauskas utt. To visu iespējams “atklāt” un izzināt.

Cenas

Grupai no 10 līdz 15 personām 40 min – 1 h, valoda:
LV 3.00 eiro skolēniem, 6.00 līdz 10.00 eiro pieaugušajiem (1 personai)
ENG 5.00 eiro skolēniem, 10.00 līdz 15.00 eiro pieaugušajiem (1 personai) 

Ekspozīcijas apskati ar gidu, tematisku ekskursiju, kultūrizglītojošu muzejpedagoģisko programmu, lūdzu, pieteikt vismaz 3 dienas iepriekš!

☏ 28011880
✉︎ pilsgids@dobele.lv

EnglishLatvianLithuanianRussian